DOLAR 32,8194 -0.11%
EURO 35,7006 -0.05%
ALTIN 2.550,010,21
BITCOIN 2157806-1,33%
İstanbul
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Üniversite Öğrencilerine Sürdürülebilirlik Eğitimi

Üniversite Öğrencilerine Sürdürülebilirlik Eğitimi

ABONE OL
Şubat 1, 2022 18:10
Üniversite Öğrencilerine Sürdürülebilirlik Eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zorlu Holding, sorumlu yatırım holdingi bakış açısıyla, sürdürülebilirlik alanında çalışanlarının bilgi birikimini artırmak için Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve S360 ile 2019 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Akıllı Hayat Akademisi” sürdürülebilirlik eğitimlerini yaygınlaştırarak şimdi de imeceLAB’in yürütücülüğünde gençlere ulaştırıyor.

 
 

imeceLAB’in yürütücülüğünde, Zorlu Holding’in ana partnerliğinde, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM)’nin ve Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (SDSN) Türkiye’nin akademik partnerliğinde,S360’ın ise bilgi ve içerik partnerliğinde hayata geçirilecek “Sürdürülebilir Bir Gelecek Eğitimi” programı, 5 Şubat 2022 tarihinde başlıyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinden üniversite öğrencilerinin katılacağı eğitim programında, sosyal, kültürel ve ekolojik meselelerin çözümüne odaklanılacak.

 

Akıllı Hayat 2030 stratejisi doğrultusunda daha iyi bir gelecek için çalışmaya devam eden Zorlu Holding, “Akıllı Hayat Akademisi” kapsamında değer yaratan bir iş birliğinin daha hayata geçirilmesine öncülük ediyor. Bu kapsamda ana partnerliğini üstlendiği; kurucu ortağı imece’nin açık inovasyon laboratuvarı imeceLAB’in yürütücülüğünde, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM)’nin ve Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (SDSN) Türkiye’nin akademik partnerliğinde, S360’ın ise bilgi ve içerik partnerliğinde hayata geçirilecek “Sürdürülebilir Bir Gelecek Eğitimi” Programı, 5 Şubat 2022 tarihinde başlıyor. 

 

Programa, Türkiye’nin her yerinden; daha iyi bir dünya için sürdürülebilirliğin gücüne inanan, toplumsal ve çevresel meseleleri kendine dert edinen ve bu konulardaki bilgi birikimini artırmak isteyen 850 üniversite öğrencisi başvuru sağladı. Program; 5-23 Şubat 2022 tarihleri arasında hafta içi akşam ve hafta sonları aktif katılım gerektiren, çevrimiçi eğitim ve etkinliklerle hayata geçirilecek. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin akademik onayıyla sertifika verilecek.

 

Programla ilgi bilgi veren Zorlu Holding Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Şahika Özcan Ortaç, “Zorlu Grubu olarak, Akıllı Hayat 2030 stratejimiz doğrultusunda, sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi haline getirirken, kurucu ortağı olduğumuz sosyal inovasyon platformu imece’nin açık inovasyon laboratuvarı imeceLAB ile toplumsal, kültürel, ekonomik ve çevresel sorunlara gençlerle birlikte yenilikçi çözümler üretmeye ve gençlerin daha iyi bir gelecek kurgusuna nasıl zemin açıp destek verebileceğimize de odaklanıyoruz” dedi.

 

Konuya yönelik farkındalığı artırmanın, çözüm üretme odaklı çalışmanın ve radikal iş birlikleri yaratmanın öneminin günümüzde çok daha net   görüldüğünü ifade eden Şahika Özcan Ortaç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Küresel salgınla beraber gelen sıkıntılar ve birbiri ardına yaşanan doğal afetler nedeniyle tüm dünya için oldukça zor bir dönemden geçtik. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nın işaret ettiği “Eylem On Yılı"nın neredeyse üçte birini geride bırakıyoruz. Farkındalığı artırmak ve çözüm üretmek her zamankinden daha büyük önem taşıyor. Bu amaçla, Akıllı Hayat Akademisi kapsamında gerçekleştireceğimiz “Sürdürülebilir Bir Gelecek Eğitimi’ ile gençlerin sorunların çözümünde söz sahibi olmalarına zemin açmayıarzu ediyoruz. Türkiye’nin her yerinden sürdürülebilirlik odaklı meseleleri kendine dert edinen ve bu konudaki bilgi birikimini artırmak isteyen üniversite öğrencileriyle gerçekleştireceğimiz program kapsamında; sürdürülebilirlik liderliğinden sistem düşüncesine, tasarım odaklı düşünceden etki ölçümüne, iklim krizinden çeşitlilik ve kapsayıcılığa uzanan geniş bir kapsamda eğitim ve deney alanları sunacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.